Pictor – Digital Signage


Pictor jest rozbudowanych oprogramowaniem stworzonym z myślą o instalacjach, gdzie jest potrzeba zdalnego zarządzania wieloma monitorami.

Wykorzystują go sieci handlowe, instytucje, szkoły.

Dzięki pełnemu zdalnemu zarządzaniu możesz natychmiast podgrywać reklamy na Twoje monitory z własnego biura oraz łatwo kontrolować pracę wszystkich Twoich ekranów.

Zdjęcia

Budowa systemu

Pictor składa się z dwóch modułów:

  • Pictor Player
  • Pictor Manager

Pictor Player

Pictor Player jest odtwarzaczem plików multimedialnych. Zastosowano w nim nowoczesny moduł odtwarzacza DirectX, który umożliwia odtwarzanie wszystkich plików multimedialnych, do których zainstalowane są sterowniki DirectX na danym komputerze. W praktyce bez potrzeby doinstalowywania dodatkowych sterowników możemy odtwarzać wszystkie popularne formaty plików wideo, muzycznych i obrazów statycznych Umożliwia konfigurację wielu list odtwarzania (playlist). Każda z list może być konfigurowana lokanie, zdalnie poprzez Pictor Manager lub aktualizowana z serwera FTP.

Pictor Manager

Pictor Manager jest programem do kontroli i zdalnego zarządzania pracą jednego lub wielu monitorów (modułów Pictor Player). Dzięki zdalnemu zarządzaniu możesz natychmiast podgrywać reklamy na Twoje monitory z własnego biura wykorzystując bezpośrednie połączenie z monitorem lub serwer FTP. Nasz system działa nawet przez GPRS. Program Pictor Manager może być instalowany na dowolnej ilości komputerów.

Rozwiązanie takie znane jest w Europie pod nazwą Narrowcasting lub Digital Signage w USA. Wykorzystywane jest nie tylko jako środek przekazu informacji, ale również jako skuteczne narzędzie marketingowe.

Stworzyliśmy specjalną stronę internetową poświęconą tylko temu rozwiązaniu. Zapraszamy do odwiedzenia:

www.lcdplayer.pl

Wybrani użytkownicy programów: